Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.06.2018
4.Uluslararası Odun Dışı Orman Ürünleri Sempozyumu

Değerli  Meslektaşlarım; 

Uluslararası Odun Dışı Orman Ürünleri Sempozyumları, “orman - tıbbı ve aromatik bitkiler - odundışı ürünler” alanlarında kesişen konuları disiplinler arası yaklaşımla ele alan ve tarafları ortak bir platformda buluşturmayı amaçlayan sempozyumlardır. Daha önceki sempozyumlar sırasıyla Trabzon (2006), Isparta (2011) ve Kahramanmaraş (2014)’ta başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Bursa Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından düzenlenen “4.Uluslararası Odun Dışı Orman Ürünleri Sempozyumu” 4-6 Ekim 2018 tarihlerinde Bursa-Türkiye’de gerçekleştirilecektir. Bursa, odun dışı orman ürünleri sektöründe lider merkezlerden biridir. Sempozyumda “Odun Dışı Orman Ürünleri” ana teması kapsamında birçok konu ele alınacaktır.

Sempozyuma bilim insanları, kamu kuruluşu temsilcileri, üreticiler, ilgili sanayiciler ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımı beklenmektedir. Sempozyumda odun dışı ürünler üzerine son dönemde yapılan araştırmaların paylaşılması beklenmektedir. Ayrıca tüm taraflarca odun dışı ürünlerle ilgili sorunlar ve son gelişmeler ele alınacaktır. Gerçekleştirilecek olan sempozyumun topluma, araştırmacılara, karar vericilere ve diğer tüm paydaşlara yeni açılımlar sağlaması ve katkıda bulunması amaçlanmıştır.

Sempozyum sözlü ve poster sunumlardan oluşacaktır. Sunum dilleri Türkçe ve İngilizce’dir. Ayrıntılı bilgilere (http://nonwood.btu.edu.tr/index.php) web adresinden ulaşabilirsiniz. 

4.Uluslararası Odun Dışı Orman Ürünleri Sempozyumu’na katılımınızı diler, katkılarınız için şimdiden şükranlarımızı sunarız.

Sempozyum Organizasyon Komitesi

 

İnternet Adresi: nonwood.btu.edu.tr

E- Posta: nonwood@btu.edu.tr


Yazdır