11.06.2022
Genel Müdür Yardımcımız ve Moldova Ormancılık Heyeti Bursa'da İncelemelerde Bulundu

Genel Müdür Yardımcımız Mustafa Özkaya beraberinde Dış ilişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Mehmet Koç, Destek Hizmetleri Dairesi Başkan Yardımcısı Muharrem Sözbilici ile Orman Genel Müdürlüğümüz ile Moldova Cumhuriyeti Orman Teşkilatı arasında işbirliği anlaşmasınca ülkemizi ziyaret eden Moldova Cumhuriyeti Ormancılık Heyeti ile birlikte Bölge Müdürlüğümüzde inceleme ve istişarelerde bulundu.

İşbirliği anlaşması çerçevesinde ülkemizde bulunan ve Çevre Bakanlığı Bakan Yardımcısı  Igor Pșenicinii, Çevre Bakanlığı Politika Analizi, İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Petru Tataru, Çevre Bakanlığı Biyoçeşitlilik Politikası Dairesi Başkanı Dumitru Gorelco, “Moldsilva" Ajansı Müdür Yardımcısı Victoria Covali ,Komrat -Gagauz Yeri- Ceadir-Lunga Orman İşletme Şefi Constantin Garciu, Orman Araştırma ve Yönetim Enstitüsü (ICAS) Direktörü Dumitru Galupa , Straseni Ormancılık ve Avcılık İşletmesi Baş Orman Mühendisi Sergui​ Chihai  oluşan Moldova Cumhuriyeti heyeti Bursa Bölge Müdürlüğümüz Mustafa Ülküdür'ü makamında ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Ziyaretin ardından Moldova Heyeti Bursa Orman Çocuk Akademisi, Orman Fidanlığı ve Biyolojik Mücadele Laboratuvarında çalışmalarımızı yerinde inceleyerek bilgi aldılar.

Ormancılık sektörü, ormanların genişletilmesi ve korunması, sürdürülebilir orman yönetimi ve odun üretimi konularında ülkelerinde yapılan uygulamalarla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

​Moldova Heyeti Bursa'da Uludağ Milli Parkı ve Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ziyaretinin ardından İstanbul'a hareket etti.Yazdır