13.06.2022
Türkiye'nin Bilim Festivalinde Orman Yangınları Mücadele Çalışmalarımız İle Yerimizi Aldık

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü olarak Bursa'da düzenlenen Türkiye'nin Bilim Festivali 9. Science Expo Uzay ve Havacılık etkinliğine katılım sağladık.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezinin bilimin toplumda yaygınlaştırılması amacıyla 2012 yılında başlattığı Bilim Şenliği,2022 yılında 9-12 Haziran tarihleri arasında Bursa TÜYAP Fuar Alanında Uzay ve havacılık teması ile gerçekleşti.

Bölge Müdürümüz Mustafa Ülküdür, festivalin lansmanına ve  Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer'in teşrifleriyle gerçekleşen açılış programına katıldı. Açılışın ardından orman yangınlarıyla mücadelede kullanılmak üzere, Orman Genel Müdürlüğümüzün destekleriyle Bölge Müdürlüğümüzce tasarlanan yüksek teknolojili Orman Yangını Yönetim Aracı ve Orman Genel müdürlüğümüze ait İHA'ların sergilendiği tanıtım standımızı ziyaret etti.

Festival boyunca yağışlı havaya rağmen ziyaretçilerin ve özellikle meraklı çocukların ilgi odağı olan standımızda Genel Müdürlüğümüzün Orman Yangınlarıyla Mücadele çalışmaları sergilendi ve uzman teknik personel tarafından ziyaretçilere anlatıldı. Yazdır