28.06.2022
Bölge Müdürlüğümüzde “AİLE VE İNTERNET” ile “BAĞIMLILIKLA MÜCADELE” Eğitimi Yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda İçişleri Bakanlığı işbirliği ile ülke genelinde hayata geçirilen “Aile Eğitim Programı" ve “Bağımlılıkla Mücadele" Eğitimleri Bölge Müdürlüğümüz Çınar toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Bölge Müdür Yardımcımız Ali Uzuncan'ın açılış konuşmasını yaptığı eğitimin ilk bölümünde; İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "En İyi Narkotik Polisi Anne" projesi Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde konusunda uzman narkorehberler tarafından anlatıldı.

Madde Bağımlılığı ile Mücadele Eğitiminde, madde bağımlılarının fiziksel sosyal psikolojik belirtileri, Bursa ilimizde madde kullanımı risk analizleri gibi konuların yanı sıra tedavi ve ihbar konularında vatandaşların duyarlılığını arttırmak adına "UYUMA" ihbar uygulaması ve tedavi danışmanlık sürecinde başvurulacak merkezler bilgisi paylaşıldı.

Eğitimin ikinci bölümünde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Aile içi iletişimin güçlendirilmesi, ebeveynlik becerilerinin desteklenmesi ve aile bütünlüğünün korunması amacıyla ülke genelinde uygulanmak üzere, ailenin temel ihtiyaçları dikkate hazırlanan eğitim programı kapsamında Bursa Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü Gemlik Sosyal Hizmet Müdürlüğü Çocuk Gelişim Uzmanı Nurcan Baltacı Özarslan tarafından “ Aile ve İnternet" konusu anlatıldı.

Ailelerin internet kullanımı konusunda çocuklara yaklaşımları ne olmalı, internet kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar, çocukları olumsuz örneklerden koruma yoları ve “güvenli internet" uygulaması hakkında bilgi verdi.​​Yazdır