22.03.2022
Bölge Müdürlüğümüzde Orman Haftası Etkinlikleri Başladı21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle Bölge Müdürlüğümüzce hazırlanan etkinlikler Bölge Müdürümüz Mustafa Ülküdür'ün Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat'ı makamında ziyareti ile başladı.

Bursa'da ilk fidan dikim töreni Mudanya'da Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat, Bölge Müdürümüz Mustafa Ülküdür, İl protokolü, STK lar, öğrenciler ve orman teşkilatı çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında bulunan Bursa Bilecik ve Yalova illerinde Orman hafta boyunca devam edecek olan fidan dağıtım ve fidan dikim etkinliklerinde, 35.000 fidan ücretsiz olarak dağıtılacak ve 32.000 fidan toprakla buluşturulacak.

Ayrıca Bursa, Bilecik ve Yalova illerinde orman haftası boyunca “Yeşil Vatan “ temalı fotoğraf sergileri halkın ziyaretine açılacak.

Orman İşletme Şeflerimiz ve Orman Muhafaza Memurları okulları ziyaret ederek çocuklara orman sevgisi ve koruma bilinci hakkında bilgilendirmelerde bulunacaklar.

Daha Yeşil bir Vatan için gece gündüz fedakârca görev yapan Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarının 21 Mart Dünya Ormancılık Gününü kutlarız.​Yazdır