26.03.2022
Yalova'da Orman Haftası Coşkuyla Kutlandı


Yalova'da Orman Haftası bir dizi etkinlikle kutlandı. 21 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası kutlamaları Yalova Orman İşletme Müdürü Murat Koçluk'un Yalova Valisi Sayın Muammer Erol'ü ziyareti ile başladı.

Yalova Orman İşletme Müdürlüğünce “Orman Vatandır" temalı İlkokul, Ortaokul ve Liseler arası resim, şiir ve slogan dallarında yarışma düzenlendi. Yalova Valisi Muammer Erol yarışmada dereceye giren çocukları makamında kabul ederek Yalova İşletme Müdürü Murat Koçluk ile birlikte ödüllerini verdi.

Yalova Valisi Sayın Muammer Erol, Yalova Orman İşletme Müdürlüğünün Orman Haftası kutlamaları  kapsamında İkinci Bahar Huzurevi ziyaretine ve  Orman Vatandır Çanakkale Ruhu belgesel filminin gösterimine teşrif ettiler.

Orman Genel Müdürlüğünce Orman Kahramanları anısına hazırlanan 81 ilde 18 Martta gösterime giren “Orman Vatandır Çanakkale Ruhu" belgesel filmi Yalova'lı öğrencilerle birlikte izlendi.

Yalova Orman İşletme Müdürlüğünce hafta boyunca şehrin farklı yerlerinde 12.000 fidan dağıtımı yapıldı.

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurlarınca ziyaret edilen okullarda orman haftası hakkında bilgiler verildi, çizgi film gösterimi ve fidan dikimi etkinlikleri yapıldı.​Yazdır