27.03.2022
Bursa'da 21 Mart Bayram Havasında Kutlandı

Bursa'da Orman Haftası Bölge Müdürlüğümüzce hazırlanan etkinliklere vatandaşların yoğun ilgisi ve öğrencilerin katılımıyla bayram havasında geçti.

Bursa'da ilk fidan dikim töreni 21 Mart tarihinde Mudanya'da Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat, Bölge Müdürümüz Mustafa Ülküdür, İl protokolü, STK lar, öğrenciler ve orman teşkilatı çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Bursa ilinde Orman Haftası boyunca Bursa, İnegöl, Mustafakemalpaşa, Karacabey, Keles, Orhaneli, Gemlik ve İznik Orman İşletme Müdürlüklerinin düzenledikleri fidan dikim törenlerinde, öğrencilerin katılımıyla 21.100 fidan toprakla buluştu.

İşletme Müdürlüklerince il ve ilçe merkezlerinde 12 farklı türde toplam 25.000 adet fidan dağıtımı etkinlikleri vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

İşletme Şeflerimiz ve Orman Muhafaza Memurlarımız görev bölgelerinde bulunan ilkokulları ziyaret ederek çocuklara ormanın faydaları, nasıl korunması gerektiği, ağaç sevgisi ve iklim değişikliği hakkında çizgi filmler eşliğinde bilgilendirmede bulundular, birlikte okul bahçelerine fidan diktiler.

Orman Haftasında aynı zamanda Yaşlılara Saygı Haftasının da kutlanması sebebiyle Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri ziyaret edilerek kıymetli büyüklerimizle bir araya gelindi, ziyaret anısına merkez bahçelerine fidanlar dikildi.​Yazdır