Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
08.08.2019
“Kontrol Altına Alındı”

Bursa Orhaneli ilçesi Çivili mevkiinde 5 ağustos 2019 günü başlayan orman yangını tamamen kontrol altına alındı. Sahada soğutma çalışmaları devam ediyor. Bölge Müdürlüğünce hasar tespit çalışmaları başlatıldı.

​5 Ağustos 2019 günü saat 08:30 da 5 km'lik güzergah üzerine 7 farklı noktada başlayan yangına ilk müdahale Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapıldı. Rüzgarın etkisi ile büyüme eğilimi gösteren yangına müdahale için Orman Genel Müdürlüğüne ait 12 helikopter, 101 araç ve 535 personel yangın bölgesine sevk edildi. Balıkesir, Bolu, Eskişehir, Kütahya, Sakarya, Çanakkale, Denizli, İstanbul, Ankara ve İstanbul Bölge Müdürlükleri Orman Yangın ekipleri ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri, AFAD ekipleri, NAK ekipleri ve vatandaşların katıldığı söndürme çalışmaları sonunda yangın 12 saat içinde tamamen kontrol altına alındı. 

Orhaneli İşletme Müdürlüğü ekiplerince soğutma çalışmalarının devam ettiği alanda, Bölge Müdürlüğü teknik personeli ve Jandarma birimleri tarafından yangının çıkış nedeniyle ilgili teknik çalışmalar titizlikle sürdürülüyor.


Yazdır