Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
10.09.2019
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2024'e Kadar Fidanları Bizden

Orman Bölge Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında Bursa'yı temsil eden ağaçların üretilerek şehrin uygun bölgelerine dikilmesi yönünde iş birliği protokolü imzalandı. Anlaşma kapsamında 12 bin 500 fidan üretileceğini ve bu fidanların ibadethane, park bahçeler gibi alanlarda dikileceği protokole bağlandı.

Fidan yetiştirme ve işbirliği protokolünü; Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın ve Büyükşehir Belediye Başkan Alinur Aktaş, imzaladı.

 

Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın 12 bin 500 fidanın ‘imzalanan protokolle birlikte' fidan ithal edilmeden yerli ve milli kaynaklarla üretilerek 2024 yılına kadar Büyükşehir Belediyesi'ne peyler pey teslim edileceğini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkan Alinur Aktaş, Orman Bölge Müdürlüğü'nce üretilen ağaçların Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığının kontrolünde dikileceğini, bakım ve koruma işlemlerinin yine Bursa Büyükşehir Belediyesince yapılacağını “2019-2024 yılları arasında uygulanacak proje çerçevesinde gümüşî ıhlamur, erguvan, batı çınarı, doğu çınarı, at kestanesi, gülibrişim, âdî huş, şeker akça ağaçı, gladiçya, fıstıkçamı, Himalaya sediri, mazı gibi türler üretilip dikilecek” diye konuştu. Başkan Aktaş, Yeşil Bursa'ya değer katacak bu protokolün hayırlara vesile olmasını diledi. Bölge Müdürü ve ekibine gayretlerinden dolayı teşekkür etti.​


Yazdır